Kulturna šola

Kulturna šola je projekt, v osnovnih šolah in vrtcih, ki ima jasen cilj – dvigniti kvaliteto in obseg aktivnega in pasivnega kulturnega udejstvovanja učencev in njihovih staršev, starih staršev ter mentorjev.

Želimo si, da postane šola žarišče kulturnih programov v okolju z namenom promocije ustvarjalnosti, vseživljenjskega učenja in povezovanja mladih na raznolikih umetnostnih področjih.

Pri tem nam pomaga JSKD (Javni sklad Republike Slovenije za kulturne dejavnosti), ki nam je tudi dodelil naziv Kulturna šola za obdobje 2019−2024 in nas, skupaj s še 30 osnovnimi šolami v Sloveniji, prepoznal kot šolo, ki ima po obsegu in kvaliteti nadpovprečno razvito kulturno dejavnost ter deluje kot žarišče kulturnih programov svojega okolja in s tem spodbuja vseživljenjsko učenje, sodelovanje in enake možnosti.

V tem obdobju bomo nadaljevali svoje delo, okrepili področje kulturne dediščine ter ga razširili še na glasbeno področje.

Dejavnosti KULTURNE ŠOLE koordinira Tamara Dobrinja Šepec.