FIT modelna šola

V šolskem letu 2022/23 bomo na šoli nadaljevali s Fit pedagogiko, ki temelji na učenju skozi gibanje, kar pozitivno vpliva na delovanje možganov in s tem poveča pozornost, spomin, motivacijo in spodbuja razvoj nevronskih povezav.

Poleg telesne dejavnosti povezuje različne stile učenja (vizualnega, slušnega, kinetičnega), kar izboljša shranjevanje naučenega v dolgoročni spomin. Program hkrati poudarja pomen zdravega načina življenja, poleg gibanja tudi redno pitje vode in temelji na načelu medsebojnega sodelovanja in skupnega reševanja problemov na kritičen način.

V tem šolskem letu bomo:

• izvedli kolegialne hospitacije z uporabo Fit didaktičnih pristopov in metod,
  • vključili tudi nove sodelavce v izvedbo Fit aktivnih metod med učnim procesom,
  • izvedli bomo Fit aktivne rekreativne odmore,
  • na konferencah bomo sodelavcem predstavili primere dobre prakse z uporabo Fit aktivnimi metodami.

V šol. letu 2022/23 bomo spodbujali tako učence kot učitelje k uporabi še več Fit aktivnih metod in stimulacij v učnem procesu.

Dejavnosti FIT ŠOLE koordinira Danjela Gustinčič.

fi4kid1